fbpx

Kas daro įtaką žemesnei elektros gamybai žiemą

Saules elektrinės yra viena iš populiariausių alternatyvių elektros energijos šaltinių, tačiau jos veikimas gali skirtis priklausomai nuo metų laiko. Žiemą ir vasarą saulės spinduliai skiriasi ne tik intensyvumu, bet ir kampu, kuriuo jie krinta ant saules elektrinės paviršiaus. Šie skirtumai turi įtakos saulės elektrinės energijos gamybai.


Vasarą saulės elektrinės gali gauti daugiau elektros energijos, nes saulės spinduliai krinta tiesiai ant saules modulių paviršiaus, kuris yra nuosekliai orientuotas, kad geriausiai sugautų šviesos energiją. Taigi, kuo daugiau šviesos spindulių krenta ant saulės modulių paviršiaus, tuo daugiau elektros energijos jie generuoja. Tačiau vasaros metu yra ilgesnės dienos, o tai reiškia, kad saulės spindulių kiekis, kuris krenta ant saulės elektrinės, didesnis.


Žiemą, dėl žemesnio kampo, kuriuo krinta saulės spinduliai, saulės elektrinės gali gaminti mažiau elektros energijos. Be to, žiemos dienos yra trumpesnės, todėl yra mažiau laiko, kad saulės spinduliai kristų ant saulės modulių. Dėl to, kad saulės spinduliai krenta nuo žemesnio kampo, šviesos spindulių kiekis yra mažesnis, todėl saulės moduliai negamina tiek daug elektros energijos, kiek vasarą.


Kitas žiemos iššūkis yra žemesnė temperatūra. Šaltuoju metų laiku, saulės elektrinės efektyvumas gali sumažėti, nes šaltis gali pakeisti saulės modulių našumą. Taigi, jei yra sniego ar šalčio, tai gali sumažinti saulės modulių našumą ir sumažinti elektros energijos gamybą. Taip pat ir per didelė šiluma sumažina modulių našumą.

Vis dėlto, net jei žiemą saulės elektrinės gali gaminti mažiau elektros energijos, jos gali būti vertingas energijos šaltinis.

KITI STRAIPSNIAI

Mūsų darbai

Kontaktų forma

Palikite pranešimą ir netrukus su jumis susisieksime.