fbpx

Kvietimas saulės elektrinėms įsigyti – jau kitą savaitę (27 d.)

Kitą antradienį, vasario 27 d., gyventojai gaus kvietimą dalyvauti kompensacijų programoje, skirtos įrengti ir naudoti saulės elektrines iki 10 kW galios savo namuose. Šiai programai skirta 12 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos.

Iš viso bus skelbiami keturi kvietimai:

  1. Naujų saulės elektrinių įrengimas ir elektros vartojimas Sostinės regione.
  2. Esamų saulės elektrinių galios didinimas ir elektros vartojimas Sostinės regione.
  3. Naujų saulės elektrinių įrengimas ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose.
  4. Esamų saulės elektrinių galios didinimas ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionuose.

Gyventojai, renkantis kvietimą, turi atsižvelgti į tai, ar įrengiama nauja saulės elektrinė, ar tik didinama esamos galia, taip pat į tai, kuriame regione yra jų elektros vartojimo objektas.

Paraiškas galima teikti etapais, t. y. iki šešių mėnesių arba tol, kol paraiškose prašoma suma pasieks visą kvietimui numatytą sumą.

Projektus gyventojai turės įgyvendinti per 9 mėnesius nuo paraiškos pateikimo dienos. Mokėjimai už naujas saulės elektrines bus 323,01 euras už 1 kW įrengtosios galios, o už esamų elektrinių galios didinimą – 243,20 eurų už 1 kW įrengtosios galios.

Pretenduojantys į paramą turi atitikti keletą svarbių reikalavimų, kurie, jei nebus atitinkami, gali apsunkinti ir prailginti paraiškų vertinimo procesą. Pavyzdžiui, jei elektros vartojimo objekte yra registruota juridinio arba fizinio asmens ekonominė veikla, būtina pateikti „Vienos įmonės” deklaraciją. Taip pat svarbu, kad paraiškų teikėjai atitiktų bendruosius atrankos kriterijus, neturėtų mokesčinių skolų ir nebūtų turėję teisminio procesų dėl neteisėtos veiklos arba bankroto.

KITI STRAIPSNIAI

Mūsų darbai

Kontaktų forma

Palikite pranešimą ir netrukus su jumis susisieksime.