fbpx

Optimizatoriai saulės elektrinėms: SolarEdge, Tigo

Kada yra reikalingi optimizatoriai?

Optimizatoriai reikalingi jei bent vieną ar kelis saulės modulius dengia šešėlis pavyzdžiui: rudenį užkritę medžių lapai, didesnis nuosėdų kiekis, kaminas, medis ar kiti objektai. Neoptimizuotoje saulės elektrinėje moduliai yra sujungti nuosekliai, vienas paskui kitą, šešėliui užstojant vieną modulį, jis veikia ne visu savo pajėgumų kartu su likusiais moduliais t.y. visos saulės elektrinės efektyvumas sumažėja. Jei visa saulės elektrinė yra optimizuota arba tik tos vietos kur yra galimas šešėlis, šešėliui krentant ant optimizuotų modulių visi likusieji nenukenčia t.y. likę moduliai dirba 100% efektyvumu, kitaip tariant, moduliai veikia nepriklausomai vienas nuo kito.

Rinkoje šiuo metu egzistuoja pilnai optimizuotos saulės sistemos „SolarEdge”, bei pigesnis variantas „Tigo” optimizatoriai, kuriam nebūtina optimizuoti visų modulių.

 

SolarEdge pilnai optimizuota sistema

SolarEdge – pati populiariausia optimizuota sistema. Ši sistema yra ypatinga tuo, kad visi saulės moduliai turi būti prijungti prie optimizatorių, kitaip sistema neveiks, taip pat, galima stebėti kiekvieno modulio darbą, dėl to yra lengviau aptikti sugedusį saulės modulį ar aptimizatorių.


SolarEdge verta rinktis kai:

  • Saulės elektrinė yra pastatyta tokioje vietoje kur galimas didelis nuosėdų kaupimasis. Pavyzdžiui spygliai, medžių lapai, didesnis dulkių sluoksnis, arti žvyrkelis.
  • Šešėlis krenta ant daugelio saulės modulių.
  • Saulės elektrinė montuojama ant daugiau nei dviejų skirtingų stogo šlaitų, ant kurių krenta skirtingas šviesos srautas.
  • Norima stebėti kiekvieno modulio darbą.


Tigo optimizatoriai

Tigo optimizatorius verta rinktis tada, kai šešėlis krenta tam tikroje vietoje, tačiau, galima optimizuoti ir visą sistemą ne tik tam tikrus modulius. Tigo optimizatoriai tinkami beveik visiems keitikliams pvz. Huawey, Autarco, Sofar, Solis, Fronius ar kt. 


Tigo optimizatorius verta rinktis kai:

  • Saulės elektrinė yra pastatyta tokioje vietoje kur galimas didelis nuosėdų kaupimasis. Pavyzdžiui spygliai, medžių lapai, didesnis dulkių sluoksnis, arti žvyrkelis.
  • Šešėlis krenta ant vieno ar kelių saulės modulių.
  • Galimybė optimizuoti tiek modulių kiek reikia.


Optimizuotos saulės elektrinės privalumai:

  • Jei tai SolarEdge sistema, galite stebėti kiekvieno modulio individualų darbą.
  • Nereikia rūpintis nuosėdų ar šešėlių įtaką saulės moduliams.
  • Būsite ramūs, žinodami, jog jūsų išmani saulės elektrinė veikia maksimaliai.


Trūkumai:

Optimizatoriai, kaip ir kiekvienas elektros įrenginys, turi gedimo riziką. Būtina įsivertinti ar jums tikrai reikalinga optimizuota sistema. 

KITI STRAIPSNIAI

Mūsų darbai

Kontaktų forma

Palikite pranešimą ir netrukus su jumis susisieksime.